Co zmieni się po ślubie?
20 Sie 2018

Co zmieni się po ślubie?

Jak jest naprawdę? Co zmienia się po ślubie i jaki wpływ na związek ma sakramentalne “TAK”?
Panie zapominają jak trafić do fryzjera, tracą figurę modelki, natomiast panowie zasiadają na kanapie i zapominają o bożym świecie.
Ślub z pewnością wywiera niemały wpływ na dynamikę związku. To kolejny krok na drodze Waszego wspólnego życia i większość tego, co wydarzy się po weselu zależy od Was.

12 miodowych miesięcy
pierwszy rok małżeństwa to najmilszy okres w życiu każdej pary. Wszystko jest nowe i wyjątkowe. Emocje po ślubie jeszcze się Was trzymają, wyglądacie i czujecie się świetnie. To naprawdę jeden z fajniejszych etapów każdego związku. Fajny i niezmiernie ważny, bo to co wypracujecie na samym początku będzie Wam towarzyszyło w kolejnych latach.

Spoczywanie na laurach -bo już Cię mam
Najniebezpieczniejsza pułapka, która czeka niemal każdą Młodą Parę. Obrączki na palcach sprawiają, że zarówno panie i panowie zdają sobie sprawę, że nikt i nic ich już nie rozłączy. Po pierwszej fali euforii nadchodzi przekonanie, że nie trzeba wykazywać zaangażowania, etap zdobywania się zakończył – nic bardziej mylnego. Otóż.. ten etap dopiero się zaczyna. Wyzwaniem jest , aby sprawić, żeby nasz związek przez długie lata był udany, a zaangażowanie nigdy nie spadało. Warto mieć gdzieś z tyłu głowy, że ślub nie jest rozwiązaniem ostatecznym, danym raz a na zawsze.

Troje i więcej
O pierwszym kryzysie w związku można mówić wraz z pojawieniem się pierwszego dziecka. Nie wynika to ze złej woli rodziców, a wyłącznie z tego, że pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to absolutne trzęsienie ziemi. Dziecko oprócz ogromnej  radości to również odpowiedzialność  i mnóstwo emocji. Nie oznacza to, że kryzys taki musi się źle kończyć. Można sobie pomóc w prosty sposób, znajdując czas dla siebie na przykład we wspólnej opiece nad maluchem, co na pewno nie pozwoli Wam się od siebie oddalić.

W zdrowiu i chorobie
Jako narzeczeństwo ona piękna i pomalowana, on zawsze schludnie ubrany. Po ślubie może się to zmienić. Kiedy dwoje ludzi zaczyna ze sobą mieszkać pod jednym dachem, starają się jeszcze podtrzymać swój wyidealizowany obraz, niestety z czasem to mija. Nie da się codziennie wyglądać jak na pierwszej randce. Nie oznacza to jednak, że po ślubie macie przestać dbać o siebie. Najważniejsze jest to, abyście mieli dla siebie wielkie serca, darzyli siebie wzajemnym szacunkiem i zaufaniem.

Stabilizacja
Stabilizacja ma swoje zalety, wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa, trwałości w związku, o tyle rutyna to wróg, którego należy się wystrzegać. Warto więc czasem wybrać się na romantyczną kolację, od czasu do czasu wyjechać na weekend poza miasto lub zrobić coś odjechanego. Sami wiecie, co sprawia Wam największą przyjemność.

Powodzenia 🙂


Salon Ślubny Aśka