Drugie życie sukni ślubnej
01 Cze 2017

Drugie życie sukni ślubnej

Podczas wyboru tej jedynej sukni każda przyszła Panna Młoda nie zastanawia się o praktycznej stronie tego zakupu. Suknia ma być wyjątkowa, niepowtarzalna, ta jedyna!

Zatem, co zrobić z suknią po ślubie? Przecież szkoda wyrzucić. Może oddać ? Zostawić? Sprzedać lub przerobić? Nasuwa się mnóstwo pomysłów, jednak zależy to tylko od Ciebie!

 

Przeróbka sukni Nie należy do najprostszych, jednak każdą suknię ślubną można przerobić tak, aby straciła ślubny charakter poprzez usunięcie upiększających elementów lub jej skróceniu, czy ufarbowaniu. Wszystko w rękach dobrej krawcowej, po przeróbkach cieszmy się olśniewającą sukienką wieczorową, na pewno przyda się na wiele okazji.


Sprzedaż – ważne jest podjęcie szybkiej decyzji. Trzeba brać pod uwagę, że suknie ślubne szybko żółkną i stają się szare, a na rynek wtórny wchodzą wciąż nowsze modele, stąd im szybciej suknię przeznaczymy do sprzedaży, tym zwiększymy jej szanse na znalezienie nowej szczęśliwej nabywczyni.  Można liczyć na odzyskanie 30% pierwotnej wartości sukni, pod warunkiem, że są to suknie markowe od znanych projektantów.


Zachowanie sukni na pamiątkę – dla córki ? dla wnuczki ? ciekawe, jak zareagują na taki podarunek. Jeśli nie zdecydujemy się na sprzedaż sukni, warto wiedzieć, że za 20 lat wartość rynkowa sukni może  wzrosnąć, a także być określana mianem  “retro”. Może również  zyskać zainteresowanie nowej grupy docelowej: miłośniczek, czy kolekcjonerów modowych.
Coraz większe zainteresowanie zdobywa możliwość przekazywania sukni na cele charytatywne, dzięki czemu suknia znajduje nową właścicielkę przy jednoczesnym wsparciu szczytnego celu.

Wszystko w waszych rękach, cokolwiek postanowicie trzymamy za Was kciuki!

 

 


Salon Ślubny Aśka