Savoir vivre – znajomość obowiązujących zwyczajów
17 Maj 2017

Savoir vivre – znajomość obowiązujących zwyczajów

Savoir vivre z języka francuskiego „sztuka życia”, pewnie rzadko ktokolwiek zastanawia się nad znaczeniem tego słowa, a wielu z Nas może ono naprawdę pomóc.  Może się wydawać , że znajomość dobrych zwyczajów, manier, formuł grzecznościowych to naturalna sprawa, jednak nie każdy wie, co wypada , a co nie podczas tak spektakularnych uroczystości. Rozpoczęcie sezonu ślubnego zbliża się wielkimi krokami, więc warto pamiętać o najważniejszych zasadach weselnej biesiady. Zaczynając od  odpowiedniego ubioru, poprzez wznoszeniu toastów, kończąc po R.s.v.p. czyli dodatkowej karty dodawanej do zaproszenia ślubnego. Poniżej przedstawiamy Wam kilka wskazówek.

Czas na zaproszenia

Wielką przyjemnością i zaszczytem jest dostać zaproszenie na ślub, dla Pary Młodej najważniejszą informacją jest potwierdzenie przybycia na uroczystość. Starajmy się nie wstrzymywać z odpowiedzią i udzielmy jej jak najszybciej, na pewno ułatwi to sprawę  przyszłym nowożeńcom. Warto zwrócić uwagę , czy na zaproszeniu widnieje informacja o przyjęciu weselnym, czy też wyłącznie o ceremonii ślubnej. Ta informacja naprowadza, czy zostaliście poproszeni wyłącznie o udział w kościele, czy w przyjęciu weselnym.

 

Odpowiedni strój 

Należy pamiętać ,iż biel oraz  wszelkie odcienie ecru są tylko zarezerwowane dla Panny Młodej, a więc te odcienie nie są polecane innym Paniom na ceremonię weselną. Ważne jest to, aby podczas doboru kreacji kierować się smakiem i gustem. Wszelkie odblaskowe i krzykliwe kolory zostawmy głęboko w szafie, postawmy na szyk i elegancję.

Ceremonia kościelna

Podczas Mszy Świętej nie wypada stać na zewnątrz kościoła i udawać obecnego. Wyjątki stanowią rodzice z małymi dziećmi lub osoby niewierzące. Ważne jest również to, aby nie wyjść z kościoła  za wcześnie przed Parą Młodą.

Wesele poza siecią


Podczas tak pięknych momentów cieszmy się razem z Parą Młodą tak wyjątkową i niepowtarzalną chwilą, postarajmy się odłożyć na bok wszelkie najnowsze technologie i  nie korzystać z własnych telefonów, ta chwila jest zarezerwowana dla Was.

Co ważne, przed opuszczeniem wesela nie zapominajmy pożegnać się i pożyczyć jeszcze raz wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Nie przedłużajmy zbytnio tego momentu, ponieważ jak można się domyślić Para Młoda z pewnością chciałaby poświęcić czas każdemu z osobna, jednak to nie jest takie proste 🙂

 

Loading...

Salon Ślubny Aśka