29 Cze 2017

Jak wybrać temat przewodni ślubu i wesela ?


Niewątpliwie polska branża ślubna rozwija się w ekspresowym tempie , pary młode coraz częściej przykładają wagę do detali, poszukują nowych pomysłów, inspiracji i trendów. Chcą, aby ich ślub oraz wesele było magiczne i wyjątkowe, a także wyróżniało się spośród wszystkich innych.

1. Postarajcie się od znalezienia Waszych wspólnych punktów. Nie warto na siłę poszukiwać motywu przewodniego – zapewne wtedy, efekt nie będzie najlepszy, jeśli jakaś stylistyka zawładnie całym dniem Waszego ślubu, a Wam samym nie będzie kojarzyła się z niczym co “Wasze”.  Może to być związane z Wami i historią Waszego związku, wspólnie spędzonych chwil w różnych miejscach, pierwszy taniec, pierwsze randki, pierwsze miejsce zapoznania itp. Można również pomyśleć o Waszych wspólnych zainteresowaniach, hobby. Co lubicie robić razem? Wspólne podróżowanie może być doskonałą wykładnią dla waszego wesela np. nawiązanie do waszych wyjazdów będzie tematem, który można rozwijać na wiele sposobów.

2.  Jesteście kinomaniakami i spędzacie sporo czasu przed dużym ekranem? Spróbujcie poszukać inspiracji w filmie, muzyce, sztuce. Nawiązywanie do filmów to często wybierany motyw. Wesele przy muzyce Elvisa Presleya? Jak najbardziej! Przygotujcie płyty winylowe, mocne kolory i przyjęcie w stylu lat 60  gotowe!

3. Wesele tematyczne to przede wszystkim Wasz Pomysł. Kluczem do sukcesu jest idea, która pozwoli tak poprowadzić cały proces organizacji, aby efekt końcowy był zaskakujący. Starajcie się unikać tematów, w których można szybko popaść w kicz.

4. Wybraliście już konkretny motyw?  Trzymajcie się go do końca! Podstawą jest to, aby wytrwale trzymać się pomysłu. Oto kilka propozycji w czym może się przewijać motyw przewodni: kwiatach i dekoracji, menu, kolorystyce, muzyce, a także różnych atrakcjach dla gości. Obierając temat przewodni, pomyślcie o wykorzystaniu wybranego motywu na różnych polach. Dla przykładu, papeteria powinna współgrać z aranżacją stołów lub dekoracji kwiatowej.

5.Zadbajcie o najmniejsze detale ! Te najdrobniejsze rzeczy nadają klimat przyjęciu, pięknie zdobione zaproszenia, dopracowane menu, itp. Przy organizacji wesela tematycznego nie wolno pomijać detali to głównie one decydują o sukcesie Waszego pomysłu. 🙂

Powodzenia ! 🙂

 


Salon Ślubny Aśka